Elfky a elfové

1. dubna 2015 v 19:13 | Marsey |  Kouzelné bytosti


Ahojda, jako první jsem chtěla pochopitelně napsat o elfech, protože jak už jsem zmínila jsou to mé nejoblíbenější kouzelné bytosti.

Elfové

Elfové jsou nejen elegantní a čarovní, ale někteří z nich jsou také velmi proradní. Potkat elfa je ale velmi těžké, vyžaduje to trpělivost, čas a velkou dávku odvahy. Když uslyšíte šustot nebo zahlédnete záblesk mezi listy, možná se někde poblíž elfové vyskytují.

Jak najít elfy?

Nejlepší je vyrazit za elfy v noci (i když je to nepochybně velmi nebezpečné), protože rádi tancují a zpívají za měsíčního světla. Dávejte si pozor zejména na elfy, kterým se říká pooky, umí se proměnit v koně, králíky, kočky, kozy i lišky. Mají většinou černé a krátké vlasy a můžete je poznat podle lesknoucích se zlatých očí ve tmě. Pokud jste odvážní a chcete zažít dobrodružství, neváhejte skočit pookovi na záda, až se požene kolem. (Upřímně já bych to radši nezkoušela)

Pokud opravdu chcete vidět elfy, hledejte v lese bludičky, protože to jsou světla, kterými si elfové osvětlují své ztezky zahalené v mlze. Ale dávejte pozor kam šlapete - elfové světýlka totiž používají i k tomu, aby vás zavedli do močálů a bažin, a někdy dokonce na okraje propastí.

Jedny z nejtajemnějších a nejskrytějších elfů můžete najít poblíž pradávných kamenných mohyl tzv. dolmenů. Prý si je sami postavili, aby chránily jejich posvátná místa.

Příbuzní elfů

Mezi elfy jsou občas zařazováni i takzvaní leprikóni, kteří jsou velmi vychytralí. Jsou to darebové a uličními a žijí převážně v Irsku. Většinu svého času tráví šitím střevíčků pro víly, a pokud zrovna nešijí, chrání si svůj hrnec zlata, který mají ukrytý na konci duhy. Když se vám podaří leprikóna chytit, musí vám splnit tři přání - ale nikomu se ještě nikdy nepodařilo ho přechytračit a vymámit z něj jeho hrnec zlata.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kamoska kamoska | 1. dubna 2015 v 19:25 | Reagovat

no...elfy radši hledat nebudu

2 Keysi Keysi | Web | 2. dubna 2015 v 9:08 | Reagovat

Wow, přidávej další :3 ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkujeme že jste navštívili náš blog! Budeme moc rádi když se sem budete rádi vracet! A také moc rádi uvítáme když se přihlásíte do našeho klubu! :)