Domácí skřítkové

7. dubna 2015 v 20:31 | Marsey |  Kouzelné bytosti
Domácí skřítkové

Domácí skřítkové pocházejí z hor a lesů severní Evropy, ale během dávných století se přesunuli do nížin a nakonec se usadili v lidských obydlích, aniž by o tom jejich obyvatelé věděli.

Skřítkové se nejraději vyhřívají za kamny či za pecí, ať už jde o skřítky ve Španělsku nebo v Čechách. Pokud nějakého takového skřítka máte doma nebo na chalupě, pokuste se jim udělat pohodlí, protože se vám určitě ocvděčí. Někteří vás budou varovat před různými pohromami a určitě vás vzbudí, kdyby váš dům náhodou zachvátil požár.

Fakta o domácích skřítcích

* Délka života - 500 let
* Velikost - většina je menší než 20 centimerů
* Vzhled - velmi štíhlí, často mají velký nos a uši
* Kde je najdete - po celém světě
* Oblíbená místa - roubené chalupy
* Schopnosti - skřítci jsou velmi moudří a mají kouzelnické schopnosti
* Oblíbené činnosti - rozbíjení talířů, schovávání blýskavých předmětů
* Co nemají rádi - každého, kdo se chová špatně ke zvířatům

Někteří domácí skřítkové jsou malincí a vousatí a mají vrásčité tváře. Rádi nosí špičaté čepice a klobouky. Jsou velmi plaší, ale jsou to pracanti, ze svých úkrytů vycházejí za noci a žehlí, pletou, štupují ponožky nebo zašívají oblečení. Na oplátku nechtějí víc než misku ovesné kaše. Jsou neskutečně věrní a zůstávají v jedné domácnosti i několik set let. Nicméně musím zmínit, že je snadné je popudit, a když nějakého skřítka urazíte, pak se mějte na pozoru! Dovedou i pořádně ublížit a není jednoduché se jich zbavit.

TIP: Pokud máte doma skřítka, nechejte misku s ovesnou kaší před kamny nebo na stole. Když budete mít štěstí, skřítci vám za to uklidí přes noc pokoj.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkujeme že jste navštívili náš blog! Budeme moc rádi když se sem budete rádi vracet! A také moc rádi uvítáme když se přihlásíte do našeho klubu! :)