Červen 2014

Soví křídla a orel - 8díl 2část

30. června 2014 v 9:18 | Keysi |  Soví křídla a orel
Ahojky hodně dlouho jsem tu nebyla a jelikož náš blog nemá skoro žádné (Nebo-li žádné) čtenáře tak me to moc nebaví, ale moc vás prosím komentujte!!! Nechápala jsem proč to ostatní blogeři na své blogy psali, protože mě to otravovalo, ale teď je naprosto chápu tak nás pochopte i vy. :) A jdu se vrátit k příběhu XD

Cesta začíná
-----,,No tak to máš teda těžký život.....Počkat! Říkáž že zmizelo celé město?" Ani jsem nestačila něco říct a hned zmizel, ale jakou rychlostí!Pomalu ho ani nebylo vydět bylo to něco jako, ani se to nedá popsat slovy! No prostě se asi pohyboval nadzvukovou rychlostí! Potom někam odběhl a když se vrátil tak měl v ruce nějaký přívěšek. Najednou strhnul plátno a za plátnem byli...,,Počítače?" Udiveně jsem hleděla na tu techniku. ,,No když myslíš že to jsou počítače." řekl a jeho rty se pousmáli.
-----,,Vlastně to je TychiEpoLirpikElneePirOtechRibelTinee." Vyvalila jsem na něj oči jak tohle mohl říct souvisle? Já bych se u toho zakoktala asi 100x. ,,Ale my mu říkáme jednoduče TELEPORT." ,,Jo tak tomu už rozumím. Takže ta věc tě dokáže tele....Počkat řekl si my? Vás tu je víc??" On vážně řekl my nebo se jen přeřekl? On tu vážně není sám? Co když nás někdo poslouchal? No je nás tu víc, ale zrovna těď jsou ostatní venku a hledají soví amulet, ale ty zdřejmě nevíš co to je." Nestačila jsem odpovědět a už začal neco říkat. Pustí mě vůbec ke slovu? ,,Soví amulet je ochraný přívěšek, který má každý strážce. Já mám Vlka. Symbol strážců je vždy nějaké zvíře. Já mám jak už jsem řekl vlka, Káťa má kočku, a Ryan (Rájen) má hada. Pak k nám patřila i Saty, ale ta." Když začal mluvit o ní byl takoví uzavřenější. Viděla jsem jak v jeho očích se hromadí slzy.
-----,,Saturnália byla poslední strážkyne, byla z nás nejmladší, ale za to nejsilnější. Vlatně jsme ji stvořili jen pro naše dobro. Byli jsme v nicotě ve vězení a museli se dostat ven! A tak jsme stvořili dítě, které bylo natolik silné že nás dostalo pryč. Po delší době se ukázalo že i nicota může žít a tak jsme dítě pojmenovali. Saty prokázala statečnost, když káťě zachránila život. Stala se strážkyní a její symbol byla sova. promiň nebudu ti vyprávět co se stalo když přišla o život. Ona spadla ze skáli, ale já vím že ještě žije že nezemřela!" Vypadalo to že se každou chvílí zhroutí, ale jen se nadechl a byl v pořádku. ,,Nedávno jsem oběvil soví amulet. Ostatním jsem nic neřekl protože jsem chtěl zkusit jestli jedna dívka je Saty. Vypadala skoro jako ona, ale pak zmizela i se sovím amuletem. Nevím jak jim to řeknu." Bylo mi ho líto, ale pak jsem si vzpoměla na svůj přívěšek.
-----,,Hele a nemájí ty symboli místo očí drahokami?" Zeptala jsem se a přemýšlela jsem jestli se ho zeptám jestli je ten můj ten soví amulet. ,,No je mají, každý symbol jiný drahokam. Proč se ptáš?" No že mě nedávno přede dveře nekdo položil krabičku a když jsem jí otevřela byl v ní přívěšek sovy." On na mě zíral a vypadalo to že mě každou chvílí přeruší, ale mlčel. ,,Ta sova měla dva savýri místo očí. Když jsem vešla vet tak už tam nic nebylo jakoby ten přívěšek všechno zničil!" Myslela jsem si že se zase rozbrečim když jsem pomyslela na rodiče. ,,Můžu se na ten přívěšek kouknout? Vyndala jsem ho a chtěla mu ho podat, ale když jsem se přiblížila k jeho ruce ucuknil!

Originální

25. června 2014 v 11:34 | Keysi
Originální člověk je prostě originální! Když je někdo jiný než ostatní neznamená to že je to špatný člověk má prostě jen jiný vkus! Každý z nás je originální už tím že žije. V dnešní době chce být každý originální, ale není těžké být originální, ale tu origiginalitu si udržet! Všichni máme na výběr z mnoha cest, ale jenom jedna je ta správná.

Nechce se mi to rozepisovat

Králík domácí

23. června 2014 v 19:31 | Marsey
Skvělý domácí mazlíček je např. králík. Králíci jsou ve většině případů mazlíci a když použijete trochu představivosti tak umí i dobře naslouchat. Ideální je chovat kastrovaného samce se samicí - králící přirozeně žijí ve skupinách. Dva samce ale společně chovat nelze, i dvě samice můžou být problematické. Králík je citlivý na hluk, jeho klec by proto měla být v tiché části bytu (ne u televize apod.) a také by neměl přicházet do styku s tabákovým kouřem. V domácnostech se často stává, že králík příliš ztuční - základem krmné dávky by mělo být kvalitní luční seno, v létě přídavek zeleného krmení. Jadrná krmiva jen v malém množství, jinak tloustne. Jako zdroj vitamínů se hodí ovoce nebo zelenina, nutností jsou větvičky ovocných stromů nebo tvrdé pečivo na ohryz.

Zajímavost - ůdajně se králík domácí může pohybovat až 56 km/h

Psaní pro lásku

22. června 2014 v 8:06 | Marsey
Blázen do koní: nevím co mám psát, docházejí mi nápady a proto jsem se rozhodla napsat něco trochu jiného.

PSANÍ PRO LÁSKU
Ahoj,
moc mi chybíš. Dlouho jsem tě měla a nevěděla o tom, a když jsem si uvědomila jaké mám štěstí, byla jsi pryč. Vím že ještě tolikrát přijdeš, ale i přesto je mi toho líto. Jako kdybych ztratila nejlepšího přítele, nevím co mám dělat. Asi bylo na tebe ještě moc brzo.
Možná s tou další ještě chvíli počkám, ale stejně nevím.
Prosím brzy se vrať a nebo jen odepíšeš. Dobrá?
Tvá Anika.

Dopis tobě

13. června 2014 v 16:33 | Keysi
Nechce se mi to popisovat a tak raději vymyslím básničku :) A tady je :

,,To ty jsi Ta pro kterou,
Bych si život vzal!
Mám v ruce nůž a ryji do dřeva,
do kmenu tvrdého,
černě zabarveného.
Vzkat ti posílam napsán mnou."

Žena otevře dveře,
naproti domu jejího,
písmo na stromě.
Žena přistoupí blíže
a čte .....
Slzy vzteku padají na zem,
na zem studenou a chladnou.
Popadne nůž co ležel ve vlké trávě,
přeškrtne a vrazí nůž do kmenu.

Druhý den na dům zaklepe policie.
Žená celá ztuhlá kouka na mrtvolu,
na mrtvého muže vedle stromu.
Policie dá ženě do studených rukou vzkaz :

,,Miloval jsem tě celým svým srdcem,
ale pak mi vrazíš nůž do srdce!
Mé strdce puká žalem,
ale ty to stejně přehlížíš.
Miloval,
miluji
a budu tě stále milovat,
ale ty mne NE."

Žena sklopí hlavu a padne mrtva k zemi.

Jen tak jsem se snažila o básničku :) Já vím je hodně smutná, ale pro mě jsou takové nejlepší

Blázen do koní 6.díl

10. června 2014 v 22:11 | Marsey |  Příběhy M
Omlouvám se že jsem tu delší čas nebyla a proto napíšu tento týden více dílů.

6. díl

---- No né, jak krásné ráno a musí být zkažené někým jako je Lucy! Proč mi to dělá??? Ale nevadí. Nenechám si zkazit každý den. Protože teta chtěla nechat Lauru odpočinout na louce, rozhodla jsem se jít na procházku pěšky. Hned co jsem přišla na louku rozhlédla jsem se abych zkontrolovala jestli mne nikdo nesledoval a pustila se do snídaně. Prohlédla jsem si znovu pořádně můj náramek a zahvízdala. Celé stádo za mnou přiběhlo a čekalo. Jen veselé hříbě se nenechalo ničím rušit v dovádění a hraní. Černý kývl hlavou a stádo se zase začalo pást. Ale za chvilku se něco šustlo v křoví a hříbě bylo zpět za matčiným zadkem. Nakonec se ukázalo že to byl jen zvědavý zajíc, kterého zjevně zajímalo co se tady děje. Když jsem však odcházela stalo se něco moc divného. Uslyšela jsem z povzdálí něco jako ,,Vrrrrrrr" tak jsem se otočila a uviděla !vlka! Překvapený Bála jsem se, a moc. Ale věděla jsem že mé stádo mne v tom nenechá. Najednou kolem mne proběhlo celé stádo, jen Černý zpomalil. A myslím si že přesně věděl, co chci udělat a souhlasil. Tak jsem se mu rychle vyhoupla na hřbet, sice jsem chvílemi měla problémy se tam udržet, ale udržela. Jízda bez sedla byla pohodlná,ale když jde člověku o život, tak o pohodlnost moc nejde. Když jsme se dostali do přijatelné vzdálenosti, stádo se vzepjalo, jen Černý na kterém jsem jela ne. A byla jsem za to dokonce i ráda, že mne nenechal spadnout. Vlka divocí koně zahnali a já si uvědomila, že jsem zachránila život hříběti. A jeho příbuzní zase mně. Ano, já se svezla na divokém koni, probíhalo mi hlavou celou dobu co jsem Šla pěšky domů.

IQ

7. června 2014 v 19:51 | Keysi
Ahoj jen jsem se s váma chtěla podělit o můj úspěch! Zkoušela jsem IQ test a vyšla mi super inteligence! .) Neváhejte a zkuste to taky! :)
IQ Test zdarma - IQTestZdarma.cz

Soví křídla a orel - 8díl 1část

4. června 2014 v 18:29 | Keysi |  Soví křídla a orel
Tak jsem po dlouhé době přišla! Opravdu mě to nebaví pořád čekat až někdo nakoukne na náš blog! Prosím vás pište komentáře prosím, ale jinak tu máte další díl! :)

Otázky
----- ,,Odkud ty jsi? Když mě neznáš nemůžeš být odtud!" Z důrazem na mně pohlédl! ,,Když se zamyslím, příjdeš mi povědomá!" Svíma očima si mě proslédl. ,,No jsem z Argata, ale přestěhovali jsem se do Fromosna." Nechápala jsem proč se tak vyptává. Pak mi konečně odpověděl: ,,Fromosno? Ale to je ve světě lidí ne?" Vyvalila jsem na něj oči! Ve světě lidí? Kde to jsem a co je on? V hlavě se mi honil strach, může mi pomoct, i otázky byli na místě!
-----,,Svět lidí?" Vykoktala jsem ze sebe. ,,Počkat!!" Vyhrkl ,,Ty jsi od tamtud?" Otázky měl i on. ,,Ehm jo." Odpověděla jsem nejistým hlasem. Rozbrečela jsem se. V hlavě se mi promítla vzpomínka na rodiče. ,,Ty ses stratila?" Další otázka! Já myslela že už jich bylo dost. Zvedla jsem hlavu a otřela jsem si slzy. ,,No ne tak úplně." Koukal na mě a čekal že budu pokračovat a tak jsem tedy spustila.
-----,,Byla jsem doma a prohlížela jsem si náhrdelník, který jsem našla přede dveřmi." Z pod trika jsem vytáhla ten nádherný přívesek ve tvaru sovy a nádhernými modrými kameny. On zpozorněl a já si uvědomila že jsem se ho ani nezeptala na jmeno. ,,Pak jsem si chtěla přichystat věci do školy, ale nevěděla jsem kde je krabice s učením a rodiče jsem nemohla najít!" Bylo mi zase do pláče, ale slzy jsem zahnala a pokračovala jsem ve vyprávění. ,,Vyběhla jsem před dům a nic tam nebylo! Náměstí zmizelo i s mím domem.
-----,,Po chvíli jsem potkala Redese, milého pána s hnědími vlasy, ale začal s nějakou legendou o tomto přívěsku a já si myslela že se zbláznil! A tak jsem radši utekla!" Pomalu mi začalo docházet že i asi nevymýšlel. ,,Ve skále jsem našla trhlinu a šla jsem zkrz ní, ale cesta se zužovala až zbyl tenký proužek podél stěny vedle propadliny a skály se začali borti a já neměla na výběr, ale pak mi podklouzla noha a já padala, ale potom jsem zahlédla světlo a probudila jsem se až tady." ,,Aha" To bylo jediné co mi odpověděl.

Takový ten pocit

4. června 2014 v 7:05 | Keysi
Ahoj všichni chtěla jsem se vás zeptat jestli taky máte takoví ten pocit všeho? Když něco dostaneš seš šťastná, ale pak se to já nevím rozbije a ty seš smutná, naštvaná na ty kdo to vyrobili jsi uplně mimo a ta radost se najednou vytratí, ale pak ti to někdo opraví a pocit štěstí a radost jsou znovu zpět, ale naštvanost a smutek je tu pořád na ty co to vyrobili! Znáte to? Mě se tohle stalo když jsem dostala klávesy. Rozbili se a ve mě zavládl takoví pocit všeho!
Strach
Jednou, když u mě byla má kamarádka jsme měli strašně velký strach! Ona měla jít o půl osmé domů, ale její mamka se zdržela v práci až do devíti! Moje mamka šla nakoupit a dlouho se nevracela a mezitím se to stalo! V klidu jsme s Míšou stavěli puzzle, ale najednou jsme slyšeli kroky. Obě jsme zpozorněli co to je?! Ta věc najednou začala vzdychat a upustila něco na zem až to udělalo velkou ránu! Obě jsme zaběhli pod peřinu, ale já omylem zavadila o světlo a zhasla jsem! Pak jsme se snažili nedýchat a snažili jsme se dohodnout, která z nás rozsvítí. Mě ani jí se nechtěla, ale nakonec šla Míša, protože mě se nechtělo v té tmě zůstat samotné pod peřinou rychle jsem šla za ní. Když bylo světlo rozhodli jsme se že se kouknem kdo to tam je. Pak mě napadlo lupič! Nebo vrah napadlo Míšu. Dokořán jsme otevřeli dveře, ale v tu samou chvíli se otevřeli i na druhé straně a v nich moje mamka!? Takže z velkého strach se spíš stal směšný zážitek :D

Omlouvám se za chyby píšu to ve zpěchu tak ahoj :)
Děkujeme že jste navštívili náš blog! Budeme moc rádi když se sem budete rádi vracet! A také moc rádi uvítáme když se přihlásíte do našeho klubu! :)