Blázen do koní 1. díl

22. dubna 2014 v 13:41 | Marsey |  Příběhy M
1. díl

,,Marsey (Marsí) , ten výlet už je domluvený. Rozhodně tam pojedeme. Teta na nás bude čekat." přemlouvala mne mamka. ,,Ty nechápeš že jsem chtěla strávit prázdniny tady? Doma?" zeptala jsem se kysele. ,,Ale vím, jenže už je ta farma domluvená!" ,,Mami, ty se nevzdáváš."nepřestala jsem se bránit. Jistěže bych tam chtěla, ale už máme domluveno spousty aktivit s kamarádkami. Nakonec koně ani tolik nezbožňuju. Mamka se nadechla a spustila něco co jsem v tu dobu chtěla ze všeho nemíň slyšet :,, A rozhodla jsem se že ti tam koupím koně. Jistě si ho zamiluješ." ,,No jasně." zabručela jsem si pro sebe. ,, A odjíždíme už zítra takže máš co dělat aby sis stihla sbalit kufry." vysmála se mi mamka. ,,Cože už?! Tak du radši na to." A když jsem hotová a ležím v posteli, přemítám: Proč mi to jenom udělala? Ach jo! ,,Dobrou, mami." zakřičím do chodby. ,,Dobrou, zlato." ozve se na oplátku.
,,Vstávej! Vstávej Marsey." uviděla jsem mámu a uvědomila si : No jo! dnes jedeme na tu farmu. Nééé! ,,Oblékni se, vyrazíme." ,,Ale já nechci, mamí!" ,,Musíš, tak šup. Pospěš si." popohání mě. Tak jsem se přichystala a vyjely jsme. ,,Tady je nuda." stěžuju si v autě." ,,Ještě patnáct minut jízdy. To snad vydržíš." ,,No jo no." byla jsem drzá. ,,Tak, jsme tady." prohlásila mamka. Ach jo. ,, Trochu se tady porozhlédnu než se přivítáš s tetou" křikla jsem na mamku. ,,Dobře Marsey, ale nechoď moc daleko." Pokud chci zasvětit skoro celý pobyt zde procházkami tak tohle je nejlepší místo. Rozhlédla jsem se po louce za kterou byl slyšet vodopád. Blíž k němu jsem ale nešla. Když dojdu zpět mamka mne už očekává. ,,Pojď se podívat na ty koně. Jsou nádherní!" ,,A nebude ten jeden tetě chybět? Má přeci jen tři." zeptala jsem se nesměle. ,,Neboj Marsey. Zbydou mi dva. Jeden můj a druhý pro tvou sestřenku." ,,Teto!" skoro jsem zakřičela radostí. ,,Tak dlouho jsem tě neviděla!" objala jsem ji. ,,Tak si pojďme vybalit." navrhnu vzápětí. Navečer vyrazím do stáje a podívám se na moji budoucí klisničku. ,,Páni, ty jsi ale fešanda. Krásně čistě bílá." v tu ránu jsem se do ní zamilovala! Ta ladnost! Ale už musím jít spát. ,,Tak dobrou Má klisničko."
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkujeme že jste navštívili náš blog! Budeme moc rádi když se sem budete rádi vracet! A také moc rádi uvítáme když se přihlásíte do našeho klubu! :)